Strapping and Packaging Systems

Maszyny pakujące AVM

Automaty pakujące serii AVM

Automaty AVM są bardzo wydajnymi i wszechstronnymi urządzeniami, wykonującymi w pełni zamknięte opakowanie foliowe wokół bardzo różnorodnych produktów. Do pakowania stosuje się głównie termokurczliwe folie polietylenowe i poliolefinowe w postaci półrękawa. Zgrzewy wykonywane są stałocieplnymi nożami zgrzewająco-odcinającymi (CVS system). Zaletą tego sytemu jest niezwykle wysoka trwałość i brak obsługi związanej z koniecznością okresowej wymiany elementów grzejnych i pokryć teflonowych. Nie można stosować folii PCV.

Zasada działania urządzeń typu AVM

Wykorzystując regulowane prowadnice boczne, przenośnik wprowadzający dostarcza produkt do poprzecznej szyny zgrzewającej. Sensor elektryczny (pojedyncza fotokomórka lub detekcja ciągła, tzw. light screen) mierzy długość każdego produktu w celu automatycznego dostarczenia odpowiedniej ilości folii. Po przejściu końca produktu (przekroczeniu sensora) następuje zamknięcie poprzecznej szyny zgrzewającej i zgrzanie folii z jednoczesnym jej odcięciem. W ten sposób powstaje kolejny, owinięty folią pakiet produktu. W czasie przygotowywania następnego pakietu, pierwszy zostaje przetransportowany wzdłuż systemu zgrzewu bocznego, gdzie następuje zgrzanie boku pakietu, odcięcie nadmiaru folii i odprowadzenie odpadu na bęben odbierający. Po zgrzewie bocznym pakiet zostaje przetransportowany do tunelu obkurczającego.

Przykładowe maszyny AVM wykonane na zamówienie:

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Obsługa automatu AVM

Wprowadzenie, zmiana i kontrola odpowiednich parametrów zgrzewania pakietu możliwa jest poprzez bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze dotykowy panel sterujący. Parametry wykorzystywane częściej mogą zostać wprowadzone do pamięci wewnętrznej urządzenia (opcja) i aktywowane w ciągu kilku sekund. Dzięki temu, urządzenie może być bardzo szybko przestawione z jednego produktu na drugi. Przestawianie urządzenia na inne parametry wymiarowe produktów może odbywać się ręcznie za pomocą korb regulacyjnych lub automatycznie (opcja) za pośrednictwem silników elektrycznych uruchamianych z poziomu panelu sterującego.

Wydajność AVM.500

Dzięki kombinacji szybkiego, pneumatycznego zamykania poprzecznej szyny zgrzewającej i stałocieplnego sytemu zgrzewającego uzyskano bardzo wysoką wydajność urządzenia. W zależności od rozmiarów produktu, maszyna może w zależności od wersji osiągnąć tempo pracy wynoszące do 40 pakietów na minutę. Prędkość przenośnika wprowadzającego i odbierającego może być stała o wartości 13,5 m/min (wersja podstawowa) lub regulowana w zakresie 5 – 28 m/min.

 Przykłady pakowanych towarów:

Pakowanie kartonów
Pakowanie kartonów
Pakowanie pojemników PVC
Pakowanie brykietów drzewnych
Pakowanie ciastek
Pakowanie pościeli
Pakowanie pościeli
Pakowanie akcesoriów meblowych
Previous Next Play Pause

Różne wersje wymiarowe automatów pakujących

Automaty pakujące serii AVM są produkowane w wielu wersjach wymiarowych (od AVM.400 do AVM.1300). Największe urządzenia umożliwiają pełne opakowanie produktów o szerokości prawie 130 cm. Produkowana jest też wersja kompaktowa, zabudowana razem z tunelem obkurczającym na jednej podstawie, umożliwiające szybki pakowanie małych produktów o maksymalnej szerokości do 25 cm.
Z wykorzystaniem urządzeń AVM mogą być pakowane produkty o dowolnej długości.

 Maszyna pakująca AVM-500:

Maszyna pakujaca AVM
AVM i tunel obkurczający KT
Dotykowy panel sterujący
Odwijacz do folii
Odwijacz do folii
Stałocieplny nóż zgrzewający poprzeczny
System zgrzewu bocznego
Automatyczny odbiór odpadu folii
Servo dla uzyskania maksymalnej prędkości pakowania
Previous Next Play Pause

Automat pakujacy AVM.400.LB

Jest to najmniejsza wersja automatu pakującego (max. szerokość produktu 37 cm), o stałej prędkości przesuwu przenośników wynoszącej 13,5 m/min. AVM.400.LB szybko, sprawnie i wydajnie pakuje produkty w zamknięte opakowania foliowe. Tak jak przy większych wersjach automatów pakujących również tutaj wykorzystuje się folię w półrękawie, zamykaną za pomocą Stałocieplnego Systemu Zgrzewającego (CVS). Czytelny panel obsługi umożliwia wprowadzanie, zmianę i kontrolę parametrów dla każdego rodzaju produktu. Dzięki kombinacji szybkiego, pneumatycznego zamykania poprzecznej szyny zgrzewającej i Stałocieplnego Sytemu Zgrzewającego uzyskano bardzo wysoką wydajność urządzenia.

Szczególne zalety naszych urządzeń

Każdy najdrobniejszy detal wszystkich produkowanych przez AVC Sealing Solutions urządzeń jest dokładnie przemyślany i precyzyjnie dopracowany. W sposób optymalny wykorzystujemy zebrane przez nas wieloletnie i bardzo wszechstronne praktyczne doświadczenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie przewidzieć możliwe punkty krytyczne, o których nasz klient jeszcze wcale nie pomyślał. Często ten jeden lub kilka istotnych nowych detali odróżnia nas od innych producentów. Te cechy doceniane są przez naszych klientów i ich pracowników.

ScanPack zaprasza również do zapoznania się z ofertą - taśma do bandowania oraz zgrzewarka do folii. Zapraszamy!

Filmy maszyny pakujące AVM i tunele KT:

więcej filmów
dostępność towaru 99%
 


99% towaru prezentowanego na stronie posiadamy na naszym magazynie i jest dostępny na bieżąco.