Strapping and Packaging Systems
Twarde kątowniki tekturowe, T-CHIP - logoTwarde kątowniki tekturowe, T-CHIP - logo

Kątowniki tekturowe - twarde, ochronne kątowniki Litec, T-CHIP.

Dlaczego warto sięgnąć po kątowniki tekturowe (narożniki tekturowe)? Z doświadczenia wiemy, że kątowniki klejone i wykonane ze złego materiału nie spełniają swojej funkcji - pochłaniają wilgoć i rozwarstwiają się pod jej wpływem. Połączenie warstw papieru złym lub nieodpowiednim klejem i używanie do produkcji kątowników makulaturowego papieru to główna przyczyna rozwarstwiania się kątowników. Takie kątowniki papierowe łamią się pod wpływem wilgoci, ciężaru ładunku i taśm spinających.
Kątowniki tekturowe oferowane na polskim rynku wykonywane są przeważnie starą technologią - najczęściej warstwy papieru łączone są klejem organicznym, który ma słabą wytrzymałość na zagrzybienie i odporność na wilgoć. Ponadto wykonywane są z papieru makulaturowego, który posiada dużą porowatość i bardzo wysoką higroskopijność, a zatem posiada dużą zdolność pochłaniania pary wodnej z otoczenia.
Narożniki tekturowe, idealne na zabezpieczenie ładunków  na paletach, składają się z kilku warstw papieru, papieru typu Kraft lub laminowanego kartonu pokrytego polietylenem. Poprzez sprasowanie i formowanie pod wysokim ciśnieniem powstaje produkt wodoodporny, sztywny i wysokiej jakości. Kątowniki tekturowe Transystem posiadają większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i na działanie wilgoci niż każdy inny, ochronny kątownik tekturowy dostępny na rynku.

Dostępne wymiary kątowników ochronnych:

 

 Wymiary kątownika - szerokość ramion x grubość (mm):
kątowniki dostępne są o długości 2000mm

35x35x3
35x35x4
45x45x3
45x45x4
50x50x3
50x50x4
60x60x4
Rodzaj kątownika:
Standardowe ECO
OK
OK
OK
OK
no
no
no
Standardowe ECO, ALU
OK
no
OK
no
OK
no
OK
T-CHIP
OK
OK
OK
OK
no
OK
no
T-CHIP ALU
OK
no
no
no
OK
no
no

no - kątowniki dostępne na zamówienie

  • kątowniki tekturowe klejone Eco - każda warstwa papieru w formatowaniu kątownika jest klejona specjalnym klejem, a następnie sprasowana i uformowana. Kątownik wykonany w taki sposób jest mocniejszy i bardziej trwały od dostępnych na rynku wykonywanych starą technologią z papieru makulaturowego. 
  • kątowniki tekturowe zgrzewane Eco Alu - wykonywane w technologii zgrzewania składają się z kilku warstw laminowanego papieru. Laminowany papier jest identycznym materiałem jaki stosuje się w produkcji kartoników do napojów. Kątowniki typu Alu zgrzewane są na gorąco i formowane pod wysokim ciśnieniem, a zewnętrzna warstwa wykonana jest z pokryciem cienkiej foli aluminiowej. Kątownik ten jest bardzo mocny i trwały, nie przemaka i idealnie nadaje się do zabezpieczania ładunków z produktami spożywczymi i innymi produktami, które wymagają przechowywania w bardzo niskich temperaturach-chłodniach.
  • kątowniki wodoodporne T-CHIP - narożniki wykonane ze zmielonego papieru połączonego spoiwem polipropylenowym na zewnątrz powlekane papierem. Bardzo wytrzymałe mechanicznie i odporne na wilgoć.
  • kątowniki wodoodporne T-CHIP ALU - kątowniki j/w zabezpieczone cienką warstwą folii aluminiowej.

Sprawdź też kątowniki plastikowe ochronne małe stosowane przy zabezpieczaniu narożników kartonów i narożniki do pasów transportowych JUMBO stosowane na platformach i samochodach. 

Zalety i korzyści wynikające z stosowania kątowników ochronnych:

  • wysoka wytrzymałość na wgniatanie - kątowniki tekturowe ochronne są twarde i zapobiegają wrzynaniu się taśmy w kartony, drewno i inne materiały opakowaniowe spięte taśmą. Wrzynanie się taśmy spinającej w powierzchnię, do której przylega powoduje zmniejszanie się obwodu zabezpieczonej palety i w efekcie ładunek jest luźno spięty - taśma opasująca luzuje się, nie spełniając swojej funkcji.
  • stabilizują i usztywniają ładunek - kątowniki stabilizują i zwiększają możliwość przewożenia w kontenerach ładunków ułożonych dwuwarstwowo . Możliwość zastosowania kątowników do ciężkich towarów o ostrych krawędziach i okrągłych typu bele papieru, bele taśmy aluminiowej lub miedzianej.
  • możliwość wielokrotnego użytku - mocne i trwałe, a zatem można używać wielokrotnie oszczędzając środowisko i pieniądze.
  • uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku, art. spożywcze, warzywa, owoce, dojrzewalnie bananów, cebuli, pomidorów, sera, masła i wszystkie inne produkty, które wymagają przechowywania w niskich temperaturach i wysokiej wilgotność - w tym miejscu szczególnie zalecane są narożniki tekturowe typu Alu.

ScanPack zachęca również do zapoznania się z całym asortymentem - taśma do bandowania oraz zgrzewarka do folii to kolejne artykuły dostępne w ofercie. Proponujemy też urządzenia pakujące, spinające i banderolujące do palet i małych produktów.

 

dostępność towaru 99%
 


99% towaru prezentowanego na stronie posiadamy na naszym magazynie i jest dostępny na bieżąco.