Strapping and Packaging Systems

Pochłaniacze wilgoci Scandry Gel

Scandry GEL - pochłaniacz kontenerowyPochłaniacze wilgoci Scandry Gel łańcuch

Pochłaniacze wilgoci Scandry Gel workiWilgoć może być przyczyną najróżniejszych zniszczeń towarów transportowanych w kontenerach. Para wodna z przyczyn naturalnych znajduje się w powietrzu zamkniętego kontenera. Dodatkowo przenika do niego w sposób ciągły z zewnątrz podczas składowania i transportu w różnych warunkach pogodowych oraz podczas przewożenia przez różne strefy klimatyczne. Wilgoć jest wydzielana także z higroskopijnych materiałów opakowaniowych np. drewna, tektury itp. Podczas okresowego (np. nocą) obniżania się temperatury powietrza dochodzi do przesycenia pary wodnej (przekraczania punktu rosy) i jej kondensacji na chłodnych powierzchniach transportowanych towarów i ich opakowań. Częstym i bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest wykraplanie się pary na ścianach oraz na suficie kontenera, co prowadzi do zjawiska zwanego „deszczem kontenerowym”. Najpopularniejszym i najtańszym sposobem uchronienia towarów przed niszczącym działaniem wilgoci jest stosowanie odpowiednich pochłaniaczy, które zapobiegając kondensacji pary wodnej, chronią towary przed tymi bardzo szkodliwymi zjawiskami. 

Zobacz również: pochłaniacze Micro-Bag - małe opakowania | pochłaniacze Dri-Pack - opakowania pochłaniacze Hygro-Bag - kontenery | wskaźniki wilgotności

Pochłaniacze mogą być dostarczane w postaci pojedynczych torebek lub łańcucha złożonego z 6 sztuk.

Pochłaniacze wilgoci Scandry Gel workiPojedyncza torebka (125 g, 14 x 23 cm).

Wierzchnia strona torebki jest wykonana z materiału przepuszczalnego dla pary wodnej. Spód jest wykonany z nieprzepuszczalnej białej folii PE.

 

Pochłaniacze wilgoci Scandry Gel łańcuchŁańcuch z 6 torebek z hakiem (750 g, 14 x 138 cm).

Obie strony torebek wykonane są z materiału przepuszczalnego dla pary wodnej. Pierwsza torebka łańcucha zaopatrzona w hak umożliwiający zawieszenie pochłaniacza na ścianie kontenera.

 

 

Znajdujący się w torebkach materiał chłonący ma dużą zdolność absorpcji pary wodnej. Materiał woreczka stosowany do produkcji pochłaniacza odznacza się doskonałą przepuszczalnością dla pary wodnej, tak aby dać wystarczającą szybkość absorpcji w każdych warunkach klimatycznych. Szybkość absorpcji jest bardzo ważna w momentach gdy następują szybkie zmiany temperatury/wilgotności, oraz tuż po załadunku kontenera.

Dzięki swoim właściwościom, kontenerowe pochłaniacze wilgoci SCANDRY mogą być stosowane jako dodatkowe zabezpieczenie każdego rodzaju produktów.

ScanPack zaprasza również do zapoznania się z ofertą - taśma do bandowania oraz zgrzewarka do folii. Zapraszamy!

 

dostępność towaru 99%
 


99% towaru prezentowanego na stronie posiadamy na naszym magazynie i jest dostępny na bieżąco.