Strapping and Packaging Systems

Brak produktów z koszyku zapytań

Twarde kątowniki tekturowe, T-CHIP - logoTwarde kątowniki tekturowe, T-CHIP - logo

Kątowniki tekturowe - twarde, ochronne kątowniki Litec, T-CHIP.

Z doświadczenia wiemy, że kątowniki wykonane ze złego materiału i klejone nie spełniają swojej funkcji - pochłaniają wilgoć i rozwarstwiają się pod jej wpływem. Połączenie warstw papieru złym lub nieodpowiednim klejem i używanie do produkcji kątowników makulaturowego papieru to główna przyczyna rozwarstwiania się kątowników i łamliwości pod wpływem wilgoci, ciężaru ładunku i taśm spinających.
Kątowniki tekturowe oferowane na polskim rynku wykonywane są przeważnie starą technologią - najczęściej warstwy papieru łączone są klejem organicznym, który ma słabą wytrzymałość na zagrzybienie i odporność na wilgoć. Ponadto wykonywane są z papieru makulaturowego, który posiada dużą porowatość i bardzo wysoką higroskopijność, a zatem posiada dużą zdolność pochłaniania pary wodnej z otoczenia.
Kątowniki tekturowe Transystem idealne do zabezpieczenia ładunku na paletach składają się z kilku warstw papieru, papieru typu Kraft lub laminowanego kartonu pokrytego polietylenem. Poprzez sprasowanie i formowanie pod wysokim ciśnieniem powstaje produkt wodoodporny, sztywny i wysokiej jakości. Kątowniki tekturowe Transystem posiadają większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i na działanie wilgoci niż inne dostępne na polskim rynku.

Dostępne wymiary kątowników ochronnych:

 

 Wymiary kątownika - szerokość ramion x grubość (mm):
kątowniki dostępne są o długości 2000mm

35x35x3
35x35x4
45x45x3
45x45x4
50x50x3
50x50x4
60x60x4
Rodzaj kątownika:
Standardowe ECO
OK
OK
OK
OK
no
no
no
Standardowe ECO, ALU
OK
no
OK
no
OK
no
OK
T-CHIP
OK
OK
OK
OK
no
OK
no
T-CHIP ALU
OK
no
no
no
OK
no
no

no - kątowniki dostępne na zamówienie

 • kątowniki tekturowe klejone Eco - każda warstwa papieru w formatowaniu kątownika jest klejona specjalnym klejem, a następnie sprasowana i uformowana. Kątownik wykonany w taki sposób jest mocniejszy i bardziej trwały od dostępnych na rynku wykonywanych starą technologią z papieru makulaturowego. 
 • kątowniki tekturowe zgrzewane Eco Alu - wykonywane w technologii zgrzewania składają się z kilku warstw laminowanego papieru. Laminowany papier jest identycznym materiałem jaki stosuje się w produkcji kartoników do napojów. Kątowniki typu Alu zgrzewane są na gorąco i formowane pod wysokim ciśnieniem, a zewnętrzna warstwa wykonana jest z pokryciem cienkiej foli aluminiowej. Kątownik ten jest bardzo mocny i trwały, nie przemaka i idealnie nadaje się do zabezpieczania ładunków z produktami spożywczymi i innymi produktami, które wymagają przechowywania w bardzo niskich temperaturach-chłodniach.
 • kątowniki wodoodporne T-CHIP - kątowniki wykonane ze zmielonego papieru połączonego spoiwem polipropylenowym na zewnątrz powlekane papierem. Bardzo wytrzymałe mechanicznie i odporne na wilgoć.
 • kątowniki wodoodporne T-CHIP ALU - kątowniki j/w zabezpieczone cienką warstwą folii aluminiowej.

Zalety i korzyści wynikające z stosowania kątowników ochronnych:

 • wysoka wytrzymałość na wgniatanie - kątowniki tekturowe ochronne są twarde i zapobiegają wrzynaniu się taśmy w kartony, drewno i inne materiały opakowaniowe spięte taśmą. Wrzynanie się taśmy spinającej w powierzchnię, do której przylega powoduje zmniejszanie się obwodu zabezpieczonej palety i w efekcie ładunek jest luźno spięty - taśma opasująca luzuje się nie spełniając swojej funkcji.
 • stabilizują i usztywniają ładunek - kątowniki stabilizują i zwiększają możliwość przewożenia w kontenerach ładunków ułożonych dwuwarstwowo . Możliwość zastosowania kątowników do ciężkich towarów o ostrych krawędziach i okrągłych typu bele papieru, bele taśmy aluminiowej lub miedzianej.
 • możliwość wielokrotnego użytku - mocne i trwałe, a zatem można używać wielokrotnie oszczędzając środowisko i pieniądze.
 • uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku, art. spożywcze, warzywa, owoce, dojrzewalnie bananów, cebuli, pomidorów, sera, masła i wszystkie inne produkty, które wymagają przechowywania w niskich temperaturach i wysokiej wilgotność - w tym miejscu szczególnie zalecane są kątowniki tekturowe typu Alu.

ScanPack zaprasza również do zapoznania się z ofertą - taśma do bandowania oraz zgrzewarka do folii. Zapraszamy!

 

Twarde kątowniki tekturowe, T-CHIP

Kątowniki JUMBO

Kątowniki ochronne JUMBO mają zastosowanie na platformach i samochodach do mocowania ładunków za pomocą pasów spinających.

 

 • kątownik PP90:
  • szerokość kątownika 135mm,
  • długość ramion 90 i 90mm,
  • dla taśm do szerokości 100mm,
  • 200 szt./karton.

Kątowniki plastikowe

 • kątownik JUMBO:
  • szerokość kątownika - 145mm,
  • długość ramion - 140 i 190mm,
  • dla taśm do szerokości 70mm,
  • 54 szt./karton.

Kątowniki plastikowe

Kątowniki ochronne małe - logo

Kątowniki ochronne - małe.

Kątowniki ochronne mają zastosowanie przy zabezpieczaniu narożników kartonów przed uszkodzeniem taśmą spinającą.

W ofercie mamy cztery rodzaje kątowników ochronnych:

 • kątownik z kolcem,
 • kątownik łamany,
 • kątownik z przelotką,
 • kątownik stały.

 

Kątownik z kolcem - op. 2000 szt.
Kątownik z kolcem - op. 2000 szt.
Kątownik z kolcem - op. 2000 szt.
Kątownik z kolcem - op. 2000 szt.
Kątownik łamany - op. 1000 szt.
Kątownik łamany - op. 1000 szt.
Kątownik łamany - op. 1000 szt.
Kątownik łamany - op. 1000 szt.
Kątownik z przelotką - op. 2000 szt.
Kątownik z przelotką - op. 2000 szt.
Kątownik z przelotką - op. 2000 szt.
Kątownik z przelotką - op. 2000 szt.
Kątownik stały - op. 2000 szt.
Kątownik stały - op. 2000 szt.
Kątownik stały - op. 2000 szt.
Kątownik stały - op. 2000 szt.
Previous Next Play Pause

 

dostępność towaru 99%
 


99% towaru prezentowanego na stronie posiadamy na naszym magazynie i jest dostępny na bieżąco.

W obecnej sytuacji wysyłki realizowane są co dwa dni robocze.